zioła na trawienie

Zioła na trawienie i wzdęcia

Zioła na trawienie i wzdęcia

Zgaga, ból brzucha, kolka, zaparcia, wzdęcia. To tylko kilka przykładów z czym większość z nas się zmaga. Jedni mają ten problem każdego dnia, inni przechodzą

to od czasu do czasu. Niemniej jednak jest to bardzo uciążliwe i przyprawia dużo problemów. Jak sobie z tym radzić w naturalny sposób?

Jest kilka ziół, które na pewno przyniosą ukojenie w tych sprawach.

Po jakie zioła sięgnąć?

Zioła to jeden z lepszych sposobów na poprawę trawienia i nie tylko. Oto kilka z nich:

Mięta

najbardziej popularna i dobrze dostępna, pomaga przy problemach żołądkowych. Pomoże zwykła mięta jak i mięta pieprzowa. Stymuluje ona wydzielanie i produkcję żółci, poprawia ruch jelit i zwiększa wydzielanie soku żółciowego. Co ważne, mięta działa odświeżająco na nasz oddech, co za tym idzie? Może być alternatywą do gumy do żucia.

Melisa

przyspiesza trawienie ciężkostrawnych potraw, takich jak na przykład grochówka, bigos czy dania z fasolą. Działa relaksująco i reguluje pracę układu pokarmowego. Można ją podawać przy kolce i przy zapaleniu dróg żółciowych. Melisa chroni żołądek i działa przeciwzapalnie.

Mniszek

zwiększa produkcję moczu co pomaga w oczyszczaniu się z toksyn. Działa na pracę jelit, zapobiega zaleganiu się w nich treści pokarmowej. Pobudza czynności wątroby i wspomaga wydzielanie żółci i soków trawiennych. Warto po mniszka sięgnąć nie tylko podczas problemów pokarmowych ale także podczas

odchudzania i kiedy cierpimy na zaparcia.

Imbir

pomaga przy problemach pokarmowych i trawieniem. Jest żółciopędny i rozkurczowy. Likwiduje wzdęcia, łagodzi mdłości (te po narkozie i chemioterapii

również) i wspomaga apetyt. Zwiększa wydzielanie śliny co ma korzystny wpływ na funkcję trawienia.

zioła na trawienie

Rumianek

najbezpieczniejsze z ziół, jest delikatny dla organizmu i żołądka, więc mogą go pić nawet osoby cierpiące na wrzody żołądka. Działa wiatropędnie co pomoże na wzdęcia. Wypicie rumianku po ciężkostrawnym posiłku przyspiesza jego trawienie. Co więcej rumianek nie wywoła on innych dolegliwości żołądka ponieważ zapobiega nadkwaśności.

Z innych ziół, które świetnie sobie poradzą przy problemach z żołądkiem, to na przykład prawoślaz lekarski, chaber bławatek, koper włoski, senes i dziurawiec.

Wszystkie powyższe zioła mają za zadanie pomóc nam przy problemach żołądkowych i poprawić nasze trawienie. Na naszej stronie możecie znaleźć syropy z wyżej

wymienionych. Świetnie sprawdzą się do herbaty po obfitym obiedzie, jako napój syrop + woda lub lemoniada. Warto pić i spożywać zioła profilaktycznie aby poprawić nasz układ trawienia.

Pamiętajmy jednak, że na nasze trawienie składa się wiele czynników, takich jak dieta, styl życia, metabolizm, nawodnienie i ćwiczenia. Musimy zadbać o każdy czynnik żeby efekty były zauważalne.

Wózek sklepowy
DARMOWA dostawa już od 200 zł - PACZKOMATY !!!
Hello. Add your message here.